بیمه زنان خانه دار

بیمه زنان خانه دار

بیمه زنان خانه دار

بیمه زنان خانه دار

درخصوص بیمه زنان خانه دار باید گفت براساس قوانین سازمان تامین اجتماعی ،  کلیه  زنان 18 تا 50 سال سراسر کشور می‌توانند تحت پوشش بیمه سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته و از حمایت‌های مقرر در قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد بهره‌مند شوند.

بیمه زنان خانه‌دار از جمله حمایت‏هایی است که به آسانی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به زنان ارائه می‌شود و فرآیند ورود به جمع بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی بر اساس این قانون به سادگی انجام می‌شود.

مشمولین قانون بیمه زنان خانه دار تمامی زنان 18 تا 50 ساله هستند و در خصوص افراد بالای 50 سال نیز میزان سابقه بیمه‌پردازی قبلی به حداکثر سن مورد نظر اضافه می‌شود و افرادی که حداقل دارای 10 سال سابقه پرداخت  حق بیمه قبلی باشند از اعمال سقف سنی مقرر معاف خواهند بود.

از دیگر ویژگی‌های خاص بیمه زنان خانه‌دار امکان انتخاب نرخ پرداخت حق‌بیمه و دستمزد مبنای پرداخت حق‌بیمه است.

نرخ پرداخت حق‌بیمه زنان خانه‌دار برای برخورداری از حمایت‌های بازنشستگی 12 درصد؛ بازنشستگی و فوت(پرداخت مستمری به بازماندگان واجد شرایط) 14 درصد و بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی 18 درصد است.

انتخاب دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه مطابق جدول ذیل صورت می پذیرد.

بنای پرداخت حق بیمه زنان خانه دار

 

سن متقاضی سابقه پرداخت حق بیمه قبلی ( درخصوص بیمه زنان خانه دار )

0 تا5 سال 5تا 10 سال 10 تا 15 سال 15 سال و بیشتر

40 سال تمام و کمتر از حداقل تا حداکثر دستمزد از حداقل تا حداکثر دستمزد مصوب بین حداقل تا حداکثر 3 برابر حداقل بین حداقل تا حداکثر میانگین دستمزد 360 روز آخر بیمه پردازی

41 الی 42  از حداقل تا حداکثر 6 برابر حداقل

42 الی 43  از حداقل تا حداکثر 5 برابر حداقل

43 الی 44  از حداقل تا حداکثر 4 برابر حداقل

44 الی 45  از حداقل تا حداکثر 3 برابر حداقل

45 سال و بیشتر  از حداقل تا حداکثر 2 برابر حداقل

شایان ذکر است در مواردی که دستمزد انتخابی متقاضی بالاتر از حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار باشد، ضریب دستمزد انتخابی نسبت به حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار همواره در سنوات آتی رعایت می‏گردد.

در رابطه با بیمه زنان خانه دار انتخابی بودن استفاده از خدمات درمانی از دیگر مزایای طرح بیمه زنان خانه‌دار است. به عبارت دیگر در صورتی که زنان متقاضی استفاده از این نوع بیمه تحت تکفل پدر، مادر یا همسر خود بوده و از این طریق از مزایای درمانی سازمان تأمین اجتماعی برخوردار باشند، نیازی به پرداخت حق سرانه درمان نیست و در غیر این صورت می‌توانند با پرداخت حق سرانه درمان مصوب از خدمات درمانی مراکز ملکی و همچنین طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی نیز برخوردار شوند.

متقاضیان  بیمه زنان خانه دار می توانند بدون مراجعه حضوری به شعب تامین اجتماعی و با ورود به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به آدرس اینترنتی www.es.tamin.ir نسبت به انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه اقدام نمایند.

—————————————————————————————————

تماس با تامین مشاور

برای تماس با  تامین مشاور ارائه دهنده مشاوره تامین اجتماعی به  کلیه شرکتها ، سازمانها و اشخاص حقیقی می توانند از راه های ارتباطی به شرح زیر با تامین مشاور در تماس باشند . راههای ارتباطی به گونه ای برنامه ریزی گردیده که امکان پاسخ گویی در هز شرایط امکان پذیر باشد .

تلفن های مرکز مشاوره تامین اجتماعی  :        

     021-86081846

     021-86085264

بازگشت به صفحه اصلی

ضعیفمتوسطخوبخیلی خوبعالی
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *